Warning: openlog() has been disabled for security reasons in /data/web/virtuals/5301/virtual/www/modules/syslog/syslog.module on line 103

Warning: syslog() has been disabled for security reasons in /data/web/virtuals/5301/virtual/www/modules/syslog/syslog.module on line 118
Co zásadně nedělat, když se objeví štěnice! | Dezinfekce, dezinsekce, deratizace

Garance

Co zásadně nedělat, když se objeví štěnice!

Pokud u sebe doma objevíte štěnice nebo máte nějaké podezření, že by se u Vás mohly vyskytovat, v žádném případě nedělejtě následující čtyři zásadní chyby:

1) Nikdy nestříkejte žádné volně dostupné insekticidy, dýmovnice, savo, ocet apod.

Přestože výrobce uvádí, že přípravek je vhodný i na štěnice, pravdou je, že obsahuje tak malé množství účinné látky (obvykle několik setin procenta), že štěnici většinou neusmrtí. Má však repelentní účinky. Docílíte tedy toho, že štěnice vyrušíte. Ty se dají do pohybu a budou hledat nový úkryt. Z jednoho hnízda se jich tak může stát několik. Několikrát se nám stalo, že jsme přijeli k zákazníkovi a našli nespočet hnízd pod obrázky nad postelí, kolem podlahových lišt, ve škvírách ve zdech apod., ale v posteli bylo téměř prázdno. Následně jsme zjistili, že zákazník pravidelně ošetřuje postel sprejem a savem... Už jsme navíc řešili spoustu případů, kdy se v důsledku používání sava sprejů a volně dostupných dýmovnic štěnice rozšířily nejen po celém bytě, ale také mnohem rychleji, než by tomu bylo bez použití těchto prostředků, také do okolních bytů.
  

2) Nevyhazujte zamořený nábytek.

Možná se tak zdánlivě zbavíte velké části populace, ale pokud je již např. postel viditelně zamořená, věřte, že štěnice budou také jinde. Při přenášení se navíc, bohužel, dost často stává, že dojde k "vytřesení" brouka. Pokud ponesete nábytek domem, existuje tak velké riziko, že se štěnice dostanou také do bytů, ve kterých bychom při návštěvě domu výskyt nepředpokládali (viz. předpokládané rozšíření štěnic do okolí zdrojového bytu). Od popelnic navíc mohou štěnice putovat zpět do domu - možná zpět k Vám. Pokud chcete vyhodit drobné věci, zásadně je vyhazujte zabalené v pytlích.

 3) Nechoďte spát do jiné místnosti.

Pokud si myslíte, že situaci vyřešíte tím, že se přestěhujete do jiného pokoje, mýlíte se! Tak, jak si Vás štěnice našly poprvé, najdou si Vás znovu. Možná jim to bude chvíli trvat (bez potravy se rozlézají až po určité době), ale některé zcela jistě přijdou. Rozšíříte si je tak do další místnosti.

 4) Nepřemisťujte nábytek do jiné místnosti.

Důvod je podobný jako u třetího bodu. V původní místnosti zcela jistě něco zůstane a navíc se dostanou do další místnosti.